خانه » کتابخانه » کتاب های آنلاین » کتابخانه های برتر آنلاین به زبان های لاتین

کتابخانه های برتر آنلاین به زبان های لاتین

پروژه گوتنبرگ

پروژه گوتنبرگ ، کتابخانه دیجیتال  رایگان است  با کتابهایی که دیگر حق کپی رایت ندارند . بنابر این شما  می توانید تعدا زیادی متون منابع قدیمی را در اینجا ببینید . مجموعه کامل گوتنبرگ در حال حاضر به ۳۶۰۰۰ کتاب رسیده است .

فلسفه پروژه گوتنبرگ این است که کتابها و دیگر منابع را  برای عامه مردم دسترس پذیر می کند و در شکل های مختلف و بیشتر کامپیوترها ، برنامه ها یی که مردم بتوانند به آسانی بخوانند ، استفاده کنند ، بازگو کنند و جستجو کنند .

کتابها معمولا در معرض دید به فرمت متن ای . اس .سی ۲ دیده می شود . به هر حال برای خواندن به صورت آنلاین ، شما می توانید از دیگر برنامه های نرم افزار خواندن نیز برای لذت بردن ( کنترل کنید صفحه نرم افزارتان را ) استفاده کنید .

پروژه گوتنبرگ را می توانیددر لینک زیر پیدا کنید :

www.gutenberg.org

اگر شما ازیک موبایل کوچک برای خواندن استفاده می کنید شما می توانید به پروژه گوتنبرگ از طریق موبایل ها یتان از طریق لینک زیر دسترسی پیدا کنید :

http://m.gutenberg.org

 

متون الکترونیکی فهرست الکس :

مجموعه ای از مدارک عمومی از ادبیات انگلیس و امریکا از فلسفه غرب است ، شما برای نمایش متونی از مجموعه به راحتی محتوای آنها را می توانید   جستجو کنید و حتی زمانی که عجله دارید به صورت فایل پی دی اف به صورت آقلاین  ذخیره کنید و یا از طریق آدرس زیر پرینت بگیرید

http://informations.com/alex

 

آرشیو بزرگ جینس

یکی از غنی ترین آرشیوهای کتابخانه ای با موتور جستجوی پیشرفته و کتابهای قابل دانلود بدون نیاز به ثبت نام

http://gen.lib.rus.ec/

 

آرشیو چاپهای الکترونیکی

شامل پرینت الکترونیکی ” پیش پرینت ها ” ی فیزیک ، ریاضی ، بیولوژی ،اقتصاد ، آمار ، علوم غیر خطی ، و عاوم کامپیوتر توسط دانشگاه کرنل با همکاری موسسه علوم طبیعی امریکا ، موسسه ملی فیزیک نظری امریکا  و دانشگاه ادلاید استرالیا . فایل ها به اشکال متفاوت پی دی اف ، پست اسکریپت و دی وی وان است . دسترسی آزاد به بالغ بر ۶۰۰ هزار پرینت الکترونیکی میدهد .

www.arxiv.org

 

آتنا

دراین کتابخانه دیجیتال  هزاران متون الکترونیک مولفان فرانسوی و سویسی ،میزان بسیار عظیمی از متون به ویژه ادبیات ، علوم و هنر درورژن های اچ. تی .ام و آر.تی .اف قابل دسترس است و همچینین به آثار مشهور در آلمان و انگلیس لینک شده است . از طریق وب سایت دانشگاه ژنو قابل دستر س است .

http://un2sg4.unige.ch/athena/htm/athome.html

 

بارتل بی

دائرت المعارف تاریخ جهان و دائرت المعارف کلاسیک هاروارد و همچینین متون رایگان بسیاری را به صورت آنلاین در فرمت اچ . تی . ام . ال رائه می دهد . در این سایت منابع مرجع بسیاری قابل دسترس هستند .

www.bartleby.com/index.html

 

کتابخانه دیجیتال برکلی

شامل مجموعه هایی از تاریخ و میراث امریکا و دیگر آثار اکادمیک  مربوط به علم جامعه شناسی و مطالعات علوم گوناگون .

http://sunsite.berkeley.edu/

 

بیبلیومانیا

این کتابخانه دیجیتال بیش از ۲۰۰۰ متون برجسته را رایگان ارائه می دهد و همچنین کتابهای مرجع ، کتابشناسی ها و آثار تحقیقاتی دیگر در دسترس هستند . برخی از مقالات و مصاحبه ها را به شکل اچ . تی . ام . ال و قابل خواندن به صورت آنلاین و قابل خواندن در صفحات وب سایت شما را ارائه می دهد .

www.biblomania.com

 

سلت CELT

مجموعه ای از  متون الکترونیک ، بالع بر ۱۱۰۰۰ متون ایرلندی ادبی ، تاریخی و متون فرهنگی در این کتابخانه دیجیتال مشاهده می شود . در قالب اچ . تی . ام .ال نمایش داده می شوند و با پایگاه اطلاعاتی آنلاین قابل جستجو هستند . این کتابخانه با پیشگامی دانشگاه “کورک ” جمهوری ایرلند اآغاز شده است .

www.ucc.ie/celt/

 

کوگ پرینت

آرشیو چاپ الکترونیکی علوم شناختی – ادارکی ، شامل مقالات تحقیقاتی بسیار متنوع در زمینه فلسفه ، علوم عصب شناسی ، زبان شناسی ، فلسفه ، بیولوژی ، دارو ، مردم شناسی و علوم کامپیوتر

تاریخ منابع تقریبا به سال ۱۹۵۰ برمی گردد . گرچه برخی از انها هم مربوط به سالهای ۱۹۹۰ است . به طوری که در ماه ژوئن ۲۰۱۰ ، کوگ پرینت دارای نزدیک به ۳۵۰۰ عنوان است . دربرخی زمینه های آرشیوی نیاز به ثبت شناسه کاربری و رمز ورود است .

http://cogprints.soton.ac.uk

 

آثار کامل ویلیام شکسپیر

کمدی ، تاریخ ، تراژدی و شعر . نمایشنامه ها را هم می توان به صورت متون پیوسته و یک جا مشاهده کرد و هم می توان به صورت جداگانه مشاهده کرد . برای خواندن به صورت آنلاین در فرمت اچ . تی . ام . ال است .

http://shakespeare.mit.edu/works.html

 

رساله ها ( تک نگاشت ها ) ی تاریخی کتابخانه دانشگاه کرنل

شامل ۴۴۱ رساله عمومی ، قابل خواندن  به صورت آنلاین با تصاویر فرمت تیف ،برای استفاده محققین .  شامل زبانهای انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی ، لاتین ، پرتغالی و اسپانیایی می باشد . مخلوطی از مو ضوعات علوم در آن قابل مشاهده است .

http://www.digillibraries.com

 

کتابخانه های دیجیتال 

این سایت ۲۸۰۰۰ کتاب الکترونیکی به صورت رایگان ارائه می دهد . که در ۵۰ مقوله دسته بندی شده است از جمله از  آنتیک ها و مجموعه های سفرنامه ها .فرمت آنها  معمولا به صورت پی . دی . اف و ای . پاب است با برخی بسته های موبایلی  ونیز   فایل هایی با قابلیت خواندن به صورت آنلاین در قالب اچ . تی . ام . ال ، عناوین نیز به صورت ا الکترونیکی در موبایل های نوکیا و سونی ، کامپیوترهای شخصی و در آی پد و دیگر تبلت های وب قابل خواندن است . در این سایت  موضوعات جالب و متنوعی وجود دارد .

http://www.digillibraries.com

 

کتابخانه دیجیتال مشترک (همگانی )

آرشیو مطالب چاپی بین المللی به صورت مشترک ( به طور مثال مطالبی که به صورت همگانی  و یا توسط جامعه ای نگهداری می شود ). دارای فواید بسیاری هم برای خواننده و هم برای مولفان اهدا کننده دارد . شامل مقالات تمام متن کتابخانه دیجیتال ، مقالات و چکیده ها ، آرشیو آثار مقالات نویسنده گان با مقالات مربوطه و امکان  برقراری لینک با مرجع مربوطه است  . از موسسه  اندرو . دبلیو . ملون ، موسسه بین المللی مطالعات همگانی و دانشگاه هند به عنوان تهیه کنندگان فایل پی . دی . اف تقدیر شده است .

http://dlc.dlib.indiana.edu/dic/

 

کتابخانه دیجیتال برای آموزش سیستم کره زمین

بالغ بر ۵۰۰۰ منبع آموزشی قابل جستجو در این کتابخانه موجود است .  . عناوین همچنین بر اساس موضوعات و یا مجموعه ها سازماندهی شده است  ، به طور گسترده ای در زمینه علوم زیست شناسی ، جغرافیا ، زمین شناسی ، اقیانوس شناسی و دیگر علوم فیزیکی .تکنولوژی و علوم فضا . منابع  در سایت آرشیو شده و مجموعه های متنوعی فراهم شده است  . این کتابخانه توسط بنیاد دانش ملی امریکا  پایه گذاری شده است

اگر شما علاقمند به دانش نقشه ها و یا اخرین وضعیت نفت ، زمین لرزه ها و آتشفشانها ، آب و هوا ، تغییرات منطقه ، لکه های خورشیدی ، جاذبه زمین ، چگونگی شکل گرفتن اکوسیستم یا دیگر علوم جهانی هستید  می توانید به این سایت مراجعه کنید و به طور منطقه ای اطلاعات مربوطه را از آنجا بیابید .

www.dlese.org/dds/index.jsp

 

کتابخانه دیجیتال تکنولوژی و علوم اطلاع رسانی

وجود بالغ بر ۱۴۰۰ منابع االکترونیکی در موضوعات و زمینه های مختلف به ویژه کتابداری و علوم اطلاع رسانی و تکنولوژی  اطلاعات . شامل مقالات چاپ شده و چاپ نشده ، آموزش داده ها ، گزارشها و کتابشناسی ها است  . این سایت فقط به زبان انگلیسی است . . کاربر باید درخواست خود را برای ثبت نام به منظور دسترسی به برخی از زمینه ها ارائه دهد . در قالب اچ . تی . ام . ال و پی . دی . اف  است .

http://dlist.sir.arizona.edu

 

کتابخانه دیجیتال آسیای جنوبی

این پروژه عظیم  ، کار گروهی و گسترده  موسسات جنوب آسیا ، اروپا و یک موسسه در استرالیا می شود . هدف از فراهم آوری منابع دیجیتال در مورد جنوب آسیا برای  مآخذ و تحقیق توسط پژوهشگران، کارمندان ، تاجران و کاربران عمومی  است .منابع شامل کتابهای الکترونیکی در قالب پی . دی . اف و اچ . تی . ام . ال و مجلات ، تصاویر ، نقشه ها ، آمار ، کتا ب شناسی ها و فهرستگان و ایندکس ها و غیره هستند . اطلاعات تاریخی و معاصر هردو قابل دسترس هستند . مدارکی مهمی مانند اطلس تاریخی جنوب آسیا ، فرهنگ لغت جنوب اسیا و ثبت  گوتینگن متون الکترونیکی به زبان هندی  موجود است . . این کتابخانه با دانشگاه شیکاگو از طریق سایت زیر هماهنگ است  :

http://dsal.uchicago.edu/

 

کتابخانه آنلاین کتابهای الکترونیکی

بالغ بر آثار  ۳۵ نویسنده مشهور از جمله آرنولد بنت ، آنتوان چخوف ، چالز دیکنر، سر آرتور کونان دویل ، جک لندن ، ادگار آلن پو و اسکار وایلد به علاوه آاثار افرادی مانند ژول ورن ، جان آستین ، مارک تواین در این سایت قابل دسترسی است . نزدیک به ۲۰۰  عنوان با فرمت اچ . تی .ام . ال بسیار واضح برای خوانندگان به صورت آنلاین  قابل مشاهده است . این مجموعه به طوری تنظیم شده توسط پروژه گوتنبرگ  که برای کسانی که چشمان ضعیف یا پیری دارند ، قابل خواند است  . شما می توانید فونت سایز و رنگ یا رنگ زمینه را با یک کلیک برروی صفحه تنظیمات به دلخواه خود تغییر دهید . شما اگر ثبت نام کنید می توانید همچینین  از نشان لای کتاب آنلاین نیز استفاده کنید .

www.readasily.com

 

الف  وود

الف وود یک سازمان غیر انتفاعی عظیمی است در زمینه ادبیات داستانی و هنرهای تجسمی .  این سایت بالغ بر یک  میلیون آثار هنری و ادبیات است که توسط ۳۵۰۰۰ نفر  از هنرمندان و مولفان آثار هنری و تخیلی تولید شده است . در گذشته توسط انجمن کامپیوتر سوئد اجرا می شده است

http://elfwood.com/

 

مجموعه های متون الکترونیکی در منابع چاپی اروپای غربی

لینک های سایت به متنهایی به ربانهای اروپای غربی شامل زبان کاتالونیایی ، دانمارکی ، فنلاندی، فرانسوی ، آلمانی ، یونانی ( معاصر و قدیمی ) ایسلندی ، ایرلندی ، ایتالیایی ، لاتین ، نروژی ، پرتغالی ، رومانیایی ، اسپانیایی و سوئدی

http://wessweb.info/index.php/online_text_collections_in_western_European_Literature

 

یورو داکز

این کتابخانه دیجیتال با مدارک  تاریخی و اولیه  از اروپا ارتباط دارد . ( شامل روسیه ، بلاروس ، و اکراین ) . نسخه برداری ها ، فاکسیمیله ها و ترجمه های گزینش شده . در سه طبقه نمایش داده می شوند : اروپای باستانی و قبل از تاریخ ، اروپای قرون وسطی  و رنسانس ، اروپا به عنوان یک ابر منطقه .

http://eudocs.lib.byu.edu/index.php/main_page

 

یوروپیانا

این منبع عظیم از نوامبر سال ۲۰۰۸ شروع به رشد و توسعه کرده است پروژه ای را که با سعی و تلاش اتحادیه اروپا انجام می شود ، نمایش می دهد .  این سایت ارتباط با بیش از ۶ میلیون عناوین دیجیتال به شکل متن ، تصویر ، صدا یا شکل های تصویری توسعه مید هد.توسط موسساتی از قبیل کتابخانه ها ، آرشیو ها،  موزه ها و گالری ها و موسسات پژوهشی نگهداری میشوند . هدف از این سایت توسعه دسترسی به فرهنگ و میراث اروپا توسط یک پرتال مشترک است . دیجیتال سازی متون شامل کتابها ، روزنامه ها ، دفتر روزنامه ها و مقالات آرشیوی است .

www.europeana.eu/portal/

 

کتابخانه دیجیتال اکسپلوتاریوم

اکسپلوتاریوم موزه  علوم ، هنر و علوم انسانی است که در در سان فرانسیسکو کالیفرنیا قرار دارد . و میزبان مجموعه ها و فعالیتها یی است که به ویژه برای جوانان کنجکاو و آنهایی که می خواهند از آن الهام بگیرند طراحی شده است .

این کتابخانه شامل فعالیتهای آموزشی در قالب پی . دی . اف و اچ . تی . ام . ال و همچنین فیلم ها و فایل های سمعی  است .

www.exploratorium.edu/digital_library

 

کتابخانه دیجیتال گلوبوس

مجموعه ای در حال توسعه، علمی و مدرن و دارای کتابهای الکترونیکی رایگان ، گلوبوس به مولفان مشتاق ،فهرستی از آخرین آثارشان و خوانندگان که به طور رایگان انها را بخوانند و لذت ببرند ارائه می دهد . یعنی تقدیر و تشکری از مولفان و ناشران است . و شما نیز می توانید به طور مستقیم  یک بازخوردی از مولف ببینید . برای خواندن به صورت آنلاین برروی صفحه یا انتقال فایل ،  فایل  به صورت اگزه است . در این کتابخانه دیجیتال بیش از ۲۰ فهرست شامل تعدادی از مولفان به صورت طبقه بندی شده موجود است .

http://www.globuz.com

 

کتابخانه عمومی اینترنتی

این کتابخانه ارتباطات با بیش از ۲۰۰۰۰ کتاب های  آنلاین به صورت رایگان در اختیار قرار می دهد . رسالت کتابخانه عمومی اینترنتی این است که یک سازمان خدماتی و آموزشی در دانشگاه میشیگان در مدرسه عالی اطلاع رسانی است . کتابخانه عمومی اینترنتی مجموعه متون الکترونیکی آنلاین است که شامل ۲۰ هزار عنوان است که می توان بر اساس نام مولف ، عنوان ،رده بندی دیویی تورق زد . برای سوالها  در مورد مجموعه متون آنلاین یا چگونگی جستجو ، لطفا صفحه کمک را نگاه کنید .

www.zum.de/stueber

 

مجموعه دیجیتال کتابخانه کنگره

مجموعه ای  متفاوت و عظیم از منابع به صورت آنلاین است  . در اینجا مجموعه های چندگانه به ویژه متمرکز شده بر آمریکا نا  موجود است  و عناصر بین المللی . کتابها ، نسخه های خطی ، نقشه ها ، عکس ها ، صداهای ضبط شده ، تصاویر متحرک و حتی وب سایتها ر ادر بر می گیرد . برخی از مجموعه های خیلی بزرگ عبارتند از : تاریخ و فرهنگ امریکا ،  روزنامه های تاریخی ، اطلاعات حقوقی و قانونی ، شبکه اطلاعات قوانین جهانی ، مجموعه های دیجیتال اسپانیایی و دایرت المعارف هنر  در این کتابخانه دیجیتال قابل مشاهده است .

www.loc.gov/library/librach-digital.htm

 

آرشیو اینترنتی، نیز  شامل مجموعه ای از بیش از ۸۰ هزارکتاب های الکترونیکی ومدارک  از کتابخانه کنگره امریکا است . که قابل جستجو بر اساس مولف ویا عنوان است . فرمتها ممکن است به صورت اچ. تی . ام . ال ، پی . دی . اف ، ای پاب ، کیندل ، دیزی ، باشد و قابل تبدیل از اسکن های دو صفحه  ای باشد .

www.archive.org.details/library_of_congress

 

کتابخانه دیجیتال کورت اشتوبر

کتابهای مدرن و قدیمی در زمینه بیولوژی بالغ بر ۴۰۰ کتاب در موضوعات پیولوژیکی است  ، بسیاری از کتابهای خارج از چاپ و غیر موجود و غیر قابل دسترسی در این کتابخانه دیجیتال موجود است . اغلب نویسنگان آلمان ،  ونیز  چارلز داروین  قابل مشاهده هستند .  به زبان آلمانی ،انگلیسی و فرانسه ( تعدادی از کتابها همچنین بسیار قدیمی به لاتین موجود هستند ) . به صورت آنلاین ، در فصول متن یا به صورت صفحات مجزا اسکن شده است . این مجموعه قابل جستجو از طریق نام مولف ، عنوان ، موضوع و یا تاریخ انتشار است . سایت این کتابخانه به زبانهای آلمانی و انگلیسی است .

www.zum.de/steuber/

 

دوره های آموزشی باز

یک طرح بلند همتانه باعث شد همه موسسات  ماساچوست منابع دوره های آموزشی تکنولوژی خود را در اینترنت قابل دسترس کنند . برای دانلود رایگان در حال حاضر ۱۹۰۰ منبع قابل دسترس هستند ( این پروژه از اواخر سال ۲۰۰۳ آغاز شده است ) . این منابع به زبان انگلیسی هستند اما تعدای از آنها نیز قابل دسترس به زبانهای اسپانیایی و پرتغالی هستند که به صورت اچ . تی . ام . ال نمایش داده می شوند . به هرحال دوره های آموزشی ممکن است شامل فایلهای پی . دی اف ، جاوا،اپلز ، شوک ویو ، ریل پلیر، جاوا و مت لب باشد ( نرم افزارها برای انواع فایل ها  قابل دانلود از صفحات سایتهای ابزار تکنولوژی هستند ) .

http://ocw.mit.edu/courses/

 

آکادمی ملی انتشارات

بالغ بر ۳۰۰۰ متون رایگان به صورت آنلاین در زمینه علوم ، مهندسی و سلامت قابل دسترس است . و متون دیگر قابل خرید کردن هستند . شما همچینین می توانید از منابعی که لازم دارید ، پرینت و کپی انها را بخرید ویا در برخی مواقع فایل پی . دی . اف آنها را دریافت کنید . این متون هم به صورت فایلهای پی . دی . اف ( عناوین جدیدتر ) و یا به صورت کامل – قابل جستحو به فرمت ” کتاب باز ” قابل رویت است . ، به طوری که میتوانید  صفحات را ورق بزنید و ارتباطات داخلی برقرار کنید . کتاب باز به صورت اچ . تی . ام . ال است و و بیشتر به فرمتی است که شما می توانید به افرادی به صورت صفحات مجزا یو . آر . ال بفرستید . عناوین جدیدتر به فرمت پی . دی . اف هستند . که قابل دانلود به صورت فصلی یا متن کامل هستند . آکادمی ملی علوم امریکا این سایت را فراهم کرده است .

www.nap.edu

 

کتابخانه دیجیتال دانش ملی

یک منبع آموزشی آنلاین در زمینه علوم ، تکنولوژی ، مهندسی و ریاضی است . این کتابخانه دیجیتالی امریکایی قصد دارد برای  دانش آموختگان ، پژوهشگران و کتابداران بیشترین  عناوین را به صورت رایگان  دسترسی باز دهد . این کتابخانه شامل ۱۲۰ مجموعه و بیش از ۱۳۲۰۰۰ عنوان  در موضوعاتی نظیر ریاضی ، علم بیولوژی ، علم شیمی ، فیزیک و ستاره شناسی و علم کامپیوتر می باشد . متن مدارک ، داده ها ، تصاویر ، ویدئو، متابع سمعی و بصری و انیمیشن ها قابل دسترس هستند  و با ابزار نرم افزار و سرویس ها و همچنین فرم اصلی بخش کتابخانه دیجیتال دانش ملی هم کنش می شود  . برای اطلاعات بیشتر نگاه کنید به سایت :

http://nsdl.org

 

کتابخانه ملی علوم دریایی

اداره هواشناسی و اقیانوس شناسی ملی این کتابخانه دیجیتال ر اپایه گذاری کرده است . شامل آثاری در مورد مواد معدنی ، اقیانوس شناسی ، علوم دربایی ، دریاچه شناسی ، سلامت غداهای دریایی می باشد . بالغ بر ۱۵۰۰۰ مدارک الکترونیکی قابل جستجو است و که قابل دسترس در این کتابخانه هستند و اغلب آنها به فرمت های اچ. تی . ام . ال و پی . دی . اف  موجود می باشد .

http://nsgd.gso.uri.edu

 

کتابخانه دیجیتال شبکه شده رساله ها و پایان نامه ها

این کتابخانه  با رساله ها و پایان نامه های قابل دسترس در استرالیا ، بولیوی ، برزیل ، کانادا ، شیلی ، بیشنر ایالات اروپا ، هنک گنگ، مکزیک ، جنوب آفریقا ، و امریکا ارتباط دارد . این کتابخانه شامل بیش از یک میلیون رکورد رساله و پایان نامه های  الکترونیکی است .

www.nditd.org

 

صفحه کتابهای آنلاین

سایت دانشگاه پنسیلوانیا دسترسی به لینکهای بیش از ۳۵۰۰۰ کتاب آنلاین را فراهم می کند . به خوبی قابل مشاهده و نیز قابل تورق است .

http://digital.library.upenn.edu/books

 

آرشیو متون آکسفورد

این آرشیو از سال ۱۹۷۶ توسط دانشگاه آکسفورد  پایه گذاری شده است . مدارک با کیفیت بالا و خوب به صورت متون الکترونیکی برای تحقیق و آموزش موجود هستند . بیش از ۲۵۰۰ منبع بالغ بر ۲۵ زبان مختلف . یک منبع دانشگاهی با ارزش است  . متون عمومی به صورت رایگان از فهرست آنلاین  قابل دسترس هستند و ممکن است تعدادی از آنها به فرمتهای مختلف دانلود شوند .

http://ota.ahds.ac.uk

 

سایت الکترونیکی دانشگاه ایالت پنسیلوانیا

“لابیرنت ” کتابهای الکترونیکی  دانشگاه پنسیلوانیا است و به صورت فایلهای پی . دی . اف می باشد . با برنامه اکروبات ریدر و دیگر ریدرهای پی . دی . اف  قابل خواندن هستند . در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده است .  این سایت  بسیاری از آثار ادبی کلاسیک به ربان انگلیسی و همچنین آثار اصلی منتشر شده توسط دانشگاه ایالت پنسیلوانیا را ارائه می دهد .

www2.hn.psu.edu/faculty/jmanis/jimspdf.htm

 

پروژه پرزئوس

یک سایت کتابخانه دیجیتال عظیم ، شامل  متون لاتین ،گزارشها ، اطلس ، تصاویر سکه ها ، باستان شناسی و دیگر موارد است  .

www.perseus.tufts.edu

 

نشر دانش الکترونیکی دانشگاه کالیفرنیا

این مجموعه دانشگاهی شامل دسترسی عمومی به ۵۰۰ کتاب در موضوعات آموزشی  ، شامل هنر ، علوم ، تاریخ ، و مذهب و همچنین برخی داستانها و رمانها است . به صورت آنلاین و فصلی و قابل تورق از طریق وب شما است .

http://publishing.cdlib.org/ucpressebooks

 

مرکز متون الکترونیکی دانشگاه ویرجینیا

این مرکز بیش از ۱۰۰۰۰ متون قابل دسترس به سی زبان دارد . این متون قابل دسترس به صورت تصاویر اسکن شده و قابل دسترس در صفحات وب هستند . ۲۰۰۰ کتاب  الکترونیکی نیز در این سایت قابل دسترس هستد .

http://search.lib.virginia.edu/catalog

 

کتابخانه مجازی

کتابخانه مجازی قدیمی ترین فهرست وب است این کار توسط ” تیم برنرز- لی ”  آغاز شده و لینک های این سایت در مقوله های زبر منظم شده است  :

باستان شناسی ، هنر ، تجارت و اقتصاد ، علوم و مطالعات انسانی ، علوم کتابداری و اطلاع رسانی ، روابط بین الملل ، حقوق ، علوم طبیعی و ریاضیات ، مطالعات اجتماعی و علوم رفتاری و جامعه شناسی .  این کتابخانه مجازی قابل جستجو از طریق موتورهای کاوش  است .

www.vlib.org

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به این سایت می باشد CopyRight 2017- All Rights Reserved