خانه » فرصت ها » بورس های تحصیلی » معرفی دانشگاه های جهان و شرایط پذیرش

معرفی دانشگاه های جهان و شرایط پذیرش

شرایط پذیرش دانشگاه سوربن فرانسه تمام

 دانشکده های این دانشگاه در گذشته در مرکز پاریس و در یک جا بود. اما امروزه حدود ۹ دانشگاه که همگی به نام سوربن معروف است در جاهای مختلف فرانسه است.ایرانیان سرشناس زیادی در این دانشگاه تحصیل کردند. بسیاری از دانشگاه‌های پاریس در حال حاضر «سوربن» نامیده می‌شوند و خود را شعبه‌ای از سوربن می‌نامند. دانشگاه پانتیون سوربن، قصد دارد که قطب مهمی از پژوهش و آموزش در سراسر اروپا، در قرن بیست و یکم باشد. طبق رده‌بندی نشریه‌ ی تایمز، دانشگاه پانتیون سوربن، در شمار ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. از نظر تاریخی، این دانشگاه بخشی از دانشگاه پاریس می‌باشد که قبلاً به چندین دانشگاه تقسیم شده است. همچنین در این دانشگاه، به رشته‌های سنّتی مثل تاریخ، جغرافیا،فلسفه، تاریخ هنر، باستان‌شناسی، اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی، که در دانشگاه فرانسه، تدریس می‌شد، رشته‌های دیگری شامل : هنرهای تجسّمی، مدیریت بازرگانی، جهانگردی و ارتباطات، افزوده شده است.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون آمریکا

دانشگاه پرینستون(princeton) یکی از دانشگاه های خصوصی تراز اول ایالات متحده آمریکا و از اعضای آیوی لیگ است. این دانشگاه که در ۱۷۴۶ تأسیس شده است جزو ۹ دانشگاه آمریکایی به شمار می رود که تاریخ تأسیس آنها به قبل از استقلال ایالات متحده آمریکا باز می گردد. در حال حاضر دانشگاه پرینستون(princeton) در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشجو می پذیرد و رشته های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی در این دانشگاه دایر است. دانشکده های پزشکی، حقوق، الهیات و بازرگانی در پرینستون وجود ندارند اما این دانشگاه با همکاری مؤسسه آموزشی «ودرو ویلسون»، دوره های آموزش تخصصی در رشته های معماری، مهندسی و علوم کاربردی را برای دانشجویان متقاضی برگزار می کند. در مقطع دکتری نیز در رشته های معماری، مهندسی، مدیریت مالی و روابط عمومی، بورس های تحصیلی قابل ملاحظه ای به دانشجویان ارائه می گردد. دانشجویان پرینستون(princeton) موظفند در بدو ورود به پرینستون تعهد نامه ای را امضا نمایند که با عنوان «نظام نامه شرافت» شناخته می شود.

دانشگاه سیدنی (University Of Sydn ey) استرالیا

دانشگاه سیدنی که در شهرسیدنی واقع شده به عنوان اولین دانشگاه استرالیا محسوب می‌شود که در سال ۱۸۵۰ تأسیس شد.امروزه این دانشگاه با داشتن رشته های متنوع تحصیلی و بهره‌مندی از کادر مجرب و کارآزموده، اساتید و محققان، دانشجویان زیادی را از سراسر نقاط دنیا به خود جذب می‌نماید. دانشگاه سیدنی با توجه به قرار گرفتن در شهر زیبا و مدرن سیدنی، توان مالی در زمینه تحقیقاتی بسیار بالا و قرار گرفتن در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان از لحاظ علمی و اعتباری یکی از بهترین دانشگاه‌های استرالیا و حتی جهان بوده و ترکیبی از دانشجویان از حدود ۷۰ کشور جهان در آن مشغول به تحصیل و پژوهش هستند. . اخذ پذیرش در مقطع PhD و دکترای حرفه ای دانشگاه سیدنی استرالیا: یک مدرک ارشد و یا یک مدرک لیسانس با نمرات ممتاز درجه ۱ و یا درجه ۲ (بخش بالایی)- گذراندن یک آزمون صلاحیت در یک مدرک استاندارد معادل با مدرک لیسانس با نمرات ممتاز درجه ی ۲۲ (بخش بالایی) ددلاین بورسیه های بین المللی دانشگاه سیدنی استرالیا آخرین مهلت اپلای در بورسیه ی USYdIS برای دوره هایی که در جولای ۲۰۱۶ شروع می شوند: ۳۱ جولای/ ۱۵ دسامبر (هر سال) بورسیه جوایز شایستگی تا ۳۴ می هر سال ارائه می شود. بورسیه های UPA دوبار در یک سال ارائه می شوند. اپلای برای راند اول در سپتامبر و اپلای برای راد دوم در می شروع می شود. راند اول برای پذیرش دوره های تحقیقاتی اول یا دوم یعنی ژانویه تا مارچ سال تحصیلی بعدی و راند دوم برای پذیرش دوره های تحقیقاتی سوم و چهارم یعنی جولای تا اکتبر همان سال می باشد.

  معرفی دانشگاه نیو ساوث ولز کشور استرالیا

دانشگاه نیو ساوث یک دانشگاهی تحقیقاتی در استرالیا، واقع در حومه کنزینگتون در شهر سیدنی است که در سال ۱۹۴۹ تأسیس گردیده است. این مرکز علمی که از اعضایدانشگاه های گروه هشت به شمار می آید، دارای ۸ دانشکده بوده و به ارائه رشته های تحصیلی گوناگون در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می پردازد. در میان رشته های تحصیلی این دانشگاه، رشته های مهندسی و فناوری، بازرگانی و اقتصاد، و نیز رشته حقوق از اعتبار بالاتری برخوردار هستند. دانشگاه نیو ساوث ولز بیشترین میلیونرها را به استرالیا معرفی نموده و بیشتر سمت های مدیرت اجرایی در شرکت های استرالیایی در اختیار دانش آموختگان این مرکز علمی می باشد. برخی از مراکز تحقیقاتی دانشگاه نیو سوث ولز مانند مرکز ملی تحقیقاتی همه گیر شناسی ایدز، مرکز تحقیقات سرطانی (بزرگترین مرکز سرطان شناسی در نیمکره جنوبی) و نیز مرکز تحقیقات مغز و اعصاب، مراکز تحقیقاتی ملی به شمار می آیند. کمک هزینه های بین المللی دانشگاه بورسیه های تحقیقاتی دانشگاه نیو ساوث ولز (UNSW): این بورسیه ها برای مقاطع دکترا به مدت ۳ سال و برای مقطع ارشد به مدت ۲ سال ارائه می شود. بورسیه های کارشناسی ارشد پژوهش محور برای دانشجویان بین المللی (IPRS): هزینه ی شهریه و یک هزینه ی زندگی به مقدار ۲۵,۸۴۹ دلار جوایز کارشناسی ارشد دانشگاه برای دانشجویان بین المللی (UIPA) بورسیه ی تحصیلی هزینه ی شهریه (TFS) : برای دانشجویان ارشد و دکترای رشته های منتخب حوزه های تحقیقاتی دانشگاه یک کمک هزینه که شامل هزینه ی شهریه و یک هزینه ی زندگی حداقل به مقدار ۲۵,۸۴۹ دلار است، تخصیص داده می شود.

  دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland)

دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland) یک دانشگاه پژوهش محور است که در مرکز کوئینزلند، بریزبن واقع شده است. دانشگاه کوئینزلند یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا و از بهترین گزینه ها برای ادامه ی تحصیل در استرالیا می باشد. این دانشگاه همواره در رتبه بندی های جهانی از جایگاه خوبی برخوردار بوده است. دانشگاه کوئینزلند در سال ۱۹۰۹ تاسیس شد. پردیس اصلی دانشگاه در حومه ی سنت لوسیا در خط ساحلی و در جنوب غربی منطقه ی تجاری مرکزی بریزبن واقع شده است. دیگر پردیس های دانشگاه، درسراسر کوئینزلند پراکنده هستند. بزرگترین آن، پردیس گاتون و دانشکده ی پزشکی هرستون می باشند. دانشگاه کوئینزلند شعباتی در دیگر مناطق دنیا هم تاسیس کرده است، مانند دانشکده ی بالینی در برونئی و دانشکده ی بالینی اوشنر در لوییزیانا در ایالات متحده است. مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه کوئینزلند داشتن حداقل یک مدرک آموزش به صورت تمام وقت از یکی از دانشگاه های معتبر اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر بالا بودن معدل از میانگین دانشگاه داشتن مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه بررسی شروط لازم برای هر یک از برنامه های دانشگاه.

  معرفی دانشگاه MMU مالزی

  نام این دانشگاه دانشگاه ام ام یو مالزی میباشد ( multi media university ) که همه این دانشگاه را به نام مختصر (MMU ) میشناسند. این دانشگاه در سال ۱۹۹۶ تاسیس و با هدف ایجاد فرصت و زمینه ی لازم برای تحصیلات تکمیلی در رشته های چند رسانه ای و فناوری اطلاعات که یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی مالزی است ،تاسیس شد.این دانشگاه در واقع زیر نظر شرکت مخابرات مالزی می باشد. و در حال حاضر بجز مالزی شاید دانشجویان ۷۰ کشور دیگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای ۲ شعبه میباشد، شعبه مرکزی این دانشگاه در شهر سایبرجایا در جنوب شهر کوالالامپور، که تقریبا نیم ساعت با کوالالامپور فاصله دارد و یکی از زیباترین شهرهای مالزی میباشد. شعبه دوم این دانشگاه در شهر ملاکا که در بخش جنوب غربی شهر کوالالامپور قرار داره و تقریبا ۲ ساعت به کوالالامپور فاصله دارد که یکی از تاریخی ترین شهرهای مالزی میباشد. این دانشگاه در کلیه مقاطع تحصیلی از پیش دانشگاهی تا دکترا دانشجو میپذیرد شرایط اخذ پذیرش به شرح زیر است: شرایط اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در دانشگاه MMU برای ورود به مقطع لیسانس در این دانشگاه داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل نمره ۱۳ مورد نیاز میباشد، کسانی که پیش دانشگاهی ندارند میتوانند دوره یکساله پیش دانشگاهی را در دانشگاه بگذرانند، یعنی پذیرشی که برایشان گرفته میشود شامل دوره پیش دانشگاهی هم هست و کسانی که پیش دانشگاهی دارند مستقیم وارد دوره لیسانس میشوند. شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه MMU برای ورود به مقطع فوق لیسانس در این دانشگاه، داشتن مدرک لیسانس با حداقل معدل ۱۳٫۷۵ مورد نیاز میباشد، کسانی که مدرک کاردانی دارند معمولا معدل کاردانی و کارشناسی مورد ارزیابی قرار میگیرد ولی روی معدل دوره کارشناسی حساسیت بیشتری به خرج میدهند. شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه MMU برای ورود به مقطع دکترا در این دانشگاه، داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس با حداقل معدل ۱۵ مورد نیاز میباشد، در صورتی که معدل دوره فوق لیسانس بالاتر باشد و معدل دوره لیسانس پائینتر از ۱۵ باشد مشکلی ایجاد نمیکند، چون بیشتر روی معدل دوره فوق لیسانس ارزیابی ها صورت میگیرد. آدرس دانشگاه به زبان انگلیسی : Multimedia University (Cyberjaya Campus), Jalan Multimedia, 63100 Cyberjaya, Selangor, Malaysia

 دانشگاه ملی استرالیا

  دانشگاه ملی استرالیا بهترین دانشگاه این کشور است. در رده‌بندی‌های دانشگاهی مختلف ازجمله رتبه‌بندی دانشگاه شانگهای جیائوتونگ چین و رده‌بندی سالانه‌ای که ضمیمه آموزش عالی نشریه تایمز انجام می‌دهد،ANU بهترین دانشگاه استرالیا است. در میان کارکنان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه پنج برنده جایزه نوبل وجود دارد. ANU تنها دانشگاه استرالیایی است که براساس مصوبه مجلس فدرال این کشور تاسیس شده است. این لایحه از سوی «بن چیفلی»، نخست‌وزیر وقت و «جی‌جی ‌ددمن»، وزیر بازسازی پس از جنگ، به مجلس ارائه شد و با حمایت «رابرت منزییز»، رهبر اپوزیسیون به تصویب رسید. گروهی از پژوهشگران استرالیایی برجسته در شکل‌گیری دانشگاه ملی استرالیا نقش داشتند. «مارک اولیفانت»، محقق تاثیرگذار در توسعه رادار و فیزیک هسته‌ای، «هووارد فلوری»، کاشف فواید پنی‌سیلین، «کیت هانکوک»، تاریخدان برجسته و «اچ‌سی کومبز»، اقتصاددان مشهور از پایه‌گذاران این دانشگاه بودند. بعد از تاسیس دانشگاه ملی استرالیا، این دانشگاه به انجام تحقیقات پرداخت و تنها در دوره‌های آموزش تحصیلات تکمیلی دانشجو پذیرش می‌کرد.

  شرایط تحصیل دوره دکتری در کشور هلند

  هلند یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان،که تمایل به جذب دانشجو در مقاطع مختلف در آن بسیار مشاهده می شود. افراد بسیاری به دنبال تحصیل در مقطع دکترا با هزینه های مناسب یا گاها بورسیه و فاند تحصیلی می باشند، کشور هلند با توجه به سابقه طولانی خود در جذب دانشجوی دکترا یک گزینه مناسب جهت تحقق بخشیدن به هدف شما و تحصیل در مقطع PHD با استفاده از تحصیل رایگان یا همراه با بورسیه می باشد. شهریه هر ترم در دوره دکترا معادل ۵۰۰۰ یوروست ولی با اخذ بورسیه تحصیلی ۳۰۰۰ یورو کاهش می یابد دوره های آمادگی و زبان دانشگاه ها از ۲ ماه (تابستان) تا ۱۰ ماه متغیر و شهریه آن ها از ۲۹۰۰ یورو تا ۷۸۰۰ یورو می باشد. اگر دارای رزومه قوی تحصیلی باشید میتوانید موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شوید. معمولا دوره دکتری مشمول دریافت حقوق بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو در سال می باشد. برای ورود به دوره دکترای کشور هلند داشتن مدرک کارشناسی ارشد الزامی است. دانشجویان دانشگاه های دولتی داخلی از شانس بیشتری جهت اخذ پذیرش برخوردارند، مقطع دکتری نیاز به گذراندن هیچگونه واحد درسی را ندارد، مگر آنکه استاد مربوطه واحد های درسی را جهت گذراندن به شما ارائه دهد. این دوره ۴ تا ۵ سال میباشد و شما در این مدت به تحقیق و مطالعه ی دانشگاهی می پردازید. اکثر رشته ها در مقطع دکترا در هلند به زبان انگلیسی تدریس می شود. قابل ذکر است که dead line خاصی برای پذیرش در مقطع دکترا در هلند وجود ندارد و مهمترین مورد، یافتن یک سوپروایزر است و شما بایستی بتوانید به یک position باز برای PHD خود دست یابید. مدارک مورد نیاز برای ارسال به استاد مربوطه جهت رضایت وی عبارتند از : ترجمه ی اصل و ریز نمرات مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف ارائه رزومه نامه ای دال بر شرکت در کنفرانس ها یا سمینارها داشتن مقاله های ISI یا داخلی گواهی سوابق کاری توصیه نامه از چند استاد نمره زبان آیلتس ۶٫۵ یا تافل – تحصیل دو ساله در یک دانشگاه انگلیسی زبان می تواند جایگزین نمره زبان گردد. داشتن پروپوزال حدودا ۱۲ صفحه ای قوی و بسیار مناسب پذیرش در مقطع دکترا در هلند به روش اکسترنال بوده و تحصیل برای فرد رایگان است. اگر این پذیرش با فاند همراه باشد که حقوق دانشجوی دکترا در هلند ماهی ۱۸۰۰ یورو می باشد که این مبلغ سالیانه افزایش خواهد یافت.

  شرایط بورسیه در کشور انگلستان

  بورسیه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی در بریتانیا وجود دارد در سال ۲۰۱۲، تقریبا یک سوم از دانشجویان دانشکده های مستقل موفق به دریافت بورسیه تحصیلی و یا نوعی از کمک های مالی شدند. این بورسیه ها اغلب برای برتری در یک رشته علمی و یا برای مهارت ها و استعدادها در زمینه های دیگر مانند موسیقی، ورزش و نمایش ارائه شده است بورسیه های چونینگ بریتانیا، بورسیه های جهانی دولت بریتانیا محسوب می شوند. این بورسیه ها برای حمایت از تحصیل در دانشگاه های بریتانیا و به دانشجویانی با پتانسیل قابل توجه برای تبدیل شدن به رؤسا، تصمیم گیران و ایده پردازان قابل در آینده ارائه می شود CSFP به شهروندان کشورهای مشترک المنافع اختصاص دارد که می توانند پس از تحصیل در بریتانیا نقش قابل توجهی در کشور خود ایفا کنند انجمن سلطنتی کمک هزینه های تحصیلی را به محققان از شمال امریکا و آسیا اعطا می کند. هدف از این بورسیه، جذب دانشمندان برجسته مقطع فوق دکترا برای انجام تحقیقات با کیفیت بالا و تحقیقات در آزمایشگاه های بریتانیا است. این بورسیه برای پژوهشگران فوق دکترا در ایالات متحده آمریکا و کانادا بیش از دو سال و برای آسیا تا یک سال در دسترس هستند. تحقیقات انجام شده باید مربوط به موضوعی در زمینه علوم طبیعی باشد. بورسیه ها به حوزه های علوم اجتماعی و تحقیقات پزشکی بالینی اختصاص ندارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به این سایت می باشد CopyRight 2017- All Rights Reserved